İlhami Yıldırım Web Sitesine Hoşgeldiniz...

81 İlden 81 Çocuk İstanbul'da Buluştu

Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 81 ilden 81 çocuğu İstanbul’da buluşturdu. Dördüncü yılındaki projede bu sene Balkan ülkelerinden çocuklar da misafir edildi.

Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı’nın 81 ildeki Kızılay Şubeleri ile belirledikleri 81 çocuk, yine Kızılay görevlileri eşliğinde İstanbul’a geldiler. Hayatlarında ilk defa uçağa binen çocukları İstanbul’da da üç gün süren eğlenceli bir programla karşılayan İstanbul Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri ve gönüllüleri ile çocuklarla coşkulu ve dolu dolu bir etkinlik gerçekleştirdi.

Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım’ın misafiri olan çocuklar, İstanbul’a gelmeden yapılan, “görmek istedikleri yerler” anketinde çıkan sonuçlara göre belirlenen, tarihi ve turistik yerleri gezdiler, tarihi ve eğlenceli bu programda birbirinden farklı sürprizler ile mutlu oldular. 81 ilin 81 mutlu çocuğu bu güzel fırsat aracılığıyla güzel anılarla evlerine dönsünler diye hazırlanan gezide; tekne turu ile bazı çocuklar ilk defa deniz gördü.

15 Temmuz Şehitler Anıtı’na illerinden getirdikleri toprakları bıraktılar, tarihi saray ve müzeleri gezme şansı elde ettiler, tiyatro izlediler, şarkılar söylediler.

Fenerbahçe-Antalyaspor maçına katıldılar hatta maç öncesinde bizzat gösteri maçı gerçekleştirdiler.

Kendileri için hazırlanan hediyeler ile mutlu olan çocuklar daima güvenli ve uzmanlar eşliğinde psiko- sosyal destek alarak olası durumlar karşısında yüksek yararları daima gözetilerek bu üç günlük seyahatlerini tamamladılar. Otel’de gerçekleştirilen akşam yemeklerinde çocuklara ünlü isimlerden Demet Akalın, Çağatay Akman ve İnternet Fenomeni Halil Söyletmez eşlik ettiler.


81 İlden 81 Çocuk İstanbul'da Buluştu